Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 24.04.2014 20:48:21

Novofundlandský pes = mírumilovný obr

O nás
Žádná data nebo nastavení...
Facebook
Ahoj, jmenuji se Klára a narodila jsem se roku 1980 v Hranicích.V součastné době mám dvě krásné děti Pepíčka a Dorotku a milující chlupatou fundláckou rodinu. Moji první vysněnou novofundlanďačku  Vali jsem dostala ke svým 17. narozeninám roku 1997. Po několika letech soužití s tímto plemenem jsem se ujistila v tom, že už bych nikdy nechtěla jiného psa než novofundlanda.Je pro mě pes s velkým srdcem a otevřenou náručí, pes který mě bezmyšlenkovitě miluje a chce mě doprovázet všude kam se pohnu.Není zákeřný ani zlý, ale je milující a oddaný.Konflikty s ostatními psy řeší s nadhledem.Malí psi ho například vůbec nezajímají, dívá se na ně z vrchu a říká si, jen si štěkej já si z tebe stejně nic nedělám.Miluje děti, vodu a hrozně rád mi dělá radost. I když trochu slintá a občas jeho vlhký kožíšek může smrdět, ale jsou to jen malá negativa o proti tomu jak velké má srdíčko. Fundlák mě naučil trpělivosti, protože on je nesmírně trpělivý.
 
V roce 1997 jsem se stala členkou klubu Novofundlandský pes v Praze. Setrvala jsem zde pouhé 2 roky. Pokud mám být upřímná a já jsem hodně upřímná tak musím konstatovat, že tento klub mi nedal vůbec nic.Byla jsem akorát zmatená a když jsem viděla ochotu s jakou by mi předali nějaké informace tak jsem se raději ani neptala. Podle mého to byla taková hra na vlastním písečku. Nechci těmito slovy nikoho urazit ale nemohu to nekomentovat.
 
V roce 1999 jsem ukončila členství v Praze a stala jsem se členem Klubu Novofundlandský pes ČR, který měl v tu dobu sídlo v Brně. Poznala jsem spoustu super lidí, kteří rádi pomohli, poradili, ale také byli hodně upřímní což  možná někdy i trochu bolelo. Já jsem jim však za to vše vděčná, někdy prostě člověk potřebuje nakopnout. Člověkem s velkým Č je pro mě Radek Fiala (do roku 2008 KPCH), který mě naučil se dívat na psa těma správnýma očima, vedl mě tou pro mě správnou cestou a já mu za to moc děkuji a nesmírně si ho vážím. Zároveň si vážím celé jeho rodiny.
 
Rok 2003: Vali se stala matkou 4 krásných štěňat a zakladatelkou mého chovu. Bohužel už nikdy více štěňata neměla. Z tohoto vrhu A jsem si nechala fenu jménem Airin (ale pro mě Aisha, Ája). Tato fena bohužel nikdy nezabřezla, ale je dalším světlem v mém životě a tím i zůstene.
 
Mé velké dík patří také Janě Čapkové, která je pro mě velkým přítelem.Má to pravé fundlácké srdce a když je potřeba nepřemýšlí a pomůže. Děkuji Jano bez tebe bych některé situace jen těžko zvládla.
 
Od roku 2004 vykonávám funkci jednatelky pro klub Novofundlandský pes ČR a na konci roku 2008 jsem se stala oblastním poradcem chovu.Roku 2009 jsem ukončila svou funkci jednatelky ve výboru klubu.
 
Roku 2007 mě navždy opustila moje milovaná Vali, byla mou první velkou fundláckou kamarádkou, naučila mě trpělivosti a do mého srdce vryla navždy lásku k tomuto plemeni. Byla jsi úžasná fena a já jsem šťastná, že jsi to byla právě ty ta první opravdová psí láska.
 
Roku 2009 jsem se stala opatrovníkem dvou suprových štěňat a prožívám s nimi spoustu záviděhodných chvilek.
Je to trochu jiné, když jsou dorůstající štěňata dvě a ještě k tomu sestry. Někdy mám pocit, že mě z nich odvezou do blázince, ale pak se nadechnu, usměju a zase je miluju. Fundla prostě nejde nemilovat.
 
Červen 2009 - Clara odchází z našeho domova, ale v srdci mi zůstane na vždy. Má nový domov u p. Plška, kterého očividně hodně miluje. A mě je teplo u srdce, když vidím, že našla milující domov. Patří vám velké dík pane Plšku.
 
Červen 2009 - nechávám si fenu Cayenne (sestra Clary), s Aishou tvoří nerozlučitelnou dvojci. Jejich hry neberou konce. Cayenne je moje zlatíčko,je moc chytrá,je krásná a mohutná a miluje naše děti. Věřím a doufám, že tato fena zlomí mou chovatelskou smůlu.
 
Květen 2011 - blíží se den velkého očekávání. Moje kamarádka Jana nesmí chybět, je to naše sudička. 30.května se Cayenne narodilo 9 krásných štěňat. Jsem šťastná, moc šťastná, nedokáži to ani popsat. 30. květen byl jeden z mých překrásných dnů. Děkuji Cayenne, jsi úžasná matka.
TOPlist